28521-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd 2021
Referensnummer: 22/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färskt bröd till Region Kalmar läns sjukhus och folkhögskolor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen