285288-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av farligt avfall och sjukvårdsavfall
Referensnummer: RS/210999
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att tillgodose regionens behov av omhändertagande av farligt avfall och sjukvårdsavfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet gäller för hela regionen med hämtningsställen över hela länet.