285306-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Steriliseringsprodukter och Sterilemballage 2
Referensnummer: 2022-O002101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbrukningsmaterial för Sterilisering såsom bl. a. emballage, fuktabsorbenter, indikatorer, rengöringsborstar samt övrigt förekommande förbrukningsmaterial på en sterilenhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen