285319-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter – Leverans och spridning av kalk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverans och spridning av kalk
BeskrivningEn samordnad upphandling av ramavtal för leveranser och spridning av kalk till angivna åtgärdsområden inom Hallands län. Upphandlande huvudmän för kalkning är Falkenbergs-, Halmstads-, Laholms-, Varbergs- och Hylte kommuner.
Intern identifierareIU24-19
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del