285353-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Dialysfilter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialysmaterial.
Referensnummer: UE/170030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181200 Dialysfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland avser skaffa avtal förbrukningsartiklar till dialys.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Dialysatorer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33181200 Dialysfilter, 33141320 Nålar för medicinskt bruk, 33141200 Katetrar, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys, 33181000 Dialysapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fistelnålar vass
Del nr: 2
Fistelnål trubbig
Del nr: 3
Icke-tunnulerad CDK
Del nr: 4
Tunnulerad kateter för temporärt bruk
Del nr: 5
Tunnulerad kateter för permanent bruk
Del nr: 6
Tvättset/Dialysset
Del nr: 7