285468-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning – Lokalvårdstjänster -Ramavtal Familjebostäder i Göteborg AB 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvårdstjänster -Ramavtal Familjebostäder i Göteborg AB 2024
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal för Lokalvårdstjänster med tillhörande tilläggstjänster i Beställarens fastighetsbestånd. Städningen omfattar så gott som alla gemensamma utrymmen såsom entréer, trapphus, källargångar, vindsutrymmen, tvättstugor, miljörum, distriktskontor m.m. Inom uppdraget kan flyttstädning i lägenheter förekomma. Lägenhetsbeståndet för detta uppdrag är i område Kungsladugård, Centrum, Tynnered, Högsbo, Hisingen, Eriksbo, Kortedala/Fjällbo och Gärdsås.
Intern identifierareFB2023-1806
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000