285471-2019 - ÄndringSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad B
Referensnummer: FF /19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetsförvaltningen, Helsingborgs stad, bjuder in att delta i upphandling av driftentreprenad. Entreprenaden omfattar förvaltning av område Helsingborg B, omfattande 119 objekt om totalt cirka 375 000 m2 BRA. Entreprenaden är ett totalåtagande och innefattar förvaltning med
Tillsyn av mark och byggnader, Skötsel av mark och byggnader, Felavhjälpande underhåll, Administrativa arbetsuppgifter