2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster Socionomkonsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser förmedling (bemanning) av socionomer för tillfällig tjänstgöring på socialförvaltningen i Eskilstuna kommun som ett komplement till den egna verksamheten i de fall kommunen inte har möjlighet att bemanna med egen personal. Primärt är det socialförvaltningen som har behov av socionomer. Uppdragen avser bland annat socialsekreterare, LSS-handläggare samt biståndshandläggare. Innehåll och omfattning i varje uppdrag fastställs av kommunen i samband med avrop. Kommunen har för avsikt att teckna ramavtal med upp till 10 leverantörer. Dessa 10 leverantörer ska tillsammans täcka hela det behov kommunen har.
Intern identifierare: UE 24.034
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokumentet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del