285545-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bandburna fordon – Spår samt Pistmaskin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spår samt Pistmaskin
Beskrivning: Sundsvalls kommun införskaffa 2 nya maskiner för hantering och preparering av skidspår samt pistning mm för alpinåkning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43500000 Bandburna fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Pistmaskin-Spårmodell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94190:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pistmaskin- Parkmodell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94190:Lot:2