285602-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende betalningstjänster m.m för statliga myndigheter
Referensnummer: Riksgäldens Dnr 2021/740
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende betalningstjänster m.m för statliga myndigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen