285615-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hedemorabostäder- Lokalvård trapphus
Referensnummer: 2018:32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hedemorabostäder upphandlar lokalvård av trapphus, tvättstugor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Trapphus, bovärdskontor och tvättstugor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lägenheter (flytt- samt reparationsstädning)
Del nr: 2