285632-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kollektivtrafik på väg – Linjetrafik i Norrbotten, -Arvidsjaur kommun, Objekt: 11.2026.059
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLinjetrafik i Norrbotten, -Arvidsjaur kommun, Objekt: 11.2026.059
BeskrivningLänstrafiken i Norrbotten AB har avsikten att upphandla kollektivtrafik i länet inom Arvidsjaur kommun. Trafiksträckan med områden vilken är föremål för upphandling är: o Glommersträsk - Arvidsjaur o Gråträsk – Pjesker - Arvidsjaur o Lauker - Arvidsjaur Upphandlingsdokumentet tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130745:Lot:1