28564-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Gånghjälpmedel, armbågskryckor, rollatorer och gåbord
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gånghjälpmedel, armbågskryckor, rollatorer och gåbord
Beskrivning: Denna upphandling avser successiva leveranser av Gånghjälpmedel, ISO 120306 Armbågskryckor, ISO 120606 Rollatorer, ISO 120612 Gåbord, ISO 1207 Tillbehör gånghjälpmedel, till Region Kalmar län enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 2025-278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141710 Kryckor, 33141720 Gånghjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: GENERELL DEL
Beskrivning: Denna upphandling avser successiva leveranser av Gånghjälpmedel, ISO 120306 Armbågskryckor, ISO 120606 Rollatorer, ISO 120612 Gåbord, ISO 1207 Tillbehör gånghjälpmedel, till Region Kalmar län enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett kontrakt.
Intern identifierare: 1733249-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: GENERELL DEL (1)
Intern identifierare: 1733250-1