Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Banktjänster Gävle Kommunkoncern.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Inköp Gävleborg upphandlar banktjänster innefattande rådgivning, service, kontostruktur, internetbank, kort och betalflöden för Gävle Kommunkoncern.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66100000 Bank- och investeringstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.