2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal hantverkstjänster rörarbeten
Beskrivning: Exempel på arbeten som kan bli aktuella är: -Löpande värme-, vatten- och sanitetsarbeten (vidare benämnt som VVS-arbeten) -reparation eller byte utav vattenberedare, element, handfat, nöddusch, toalett, -installation av värmepump, -rör-och svetsarbeten, -rörarbete för industriellbruk, -installation av vattenmätare. -Värmeinjustering av värmesystem och VVC-system. I ramavtalet ingår jourarbete och är bindande uppdrag för entreprenören med rang 1. OBS! jourarbeten gäller ej för Kungälvsbostäder. Maximalt kommer tre (3) leverantörer att tilldelas ramavtal.
Intern identifierare: KS2025/0889
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45231112 Installation av rörsystem, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal hantverkstjänster rörarbeten