2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Arrangemangstjänster
Beskrivning: Avser Ramavtal Arrangemangstjänster
Intern identifierare: TN-2025-2281
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45510000 Uthyrning av kranar med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60171000 Uthyrning av personbilar med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Stagehands och servicetjänster för arrangemang
Beskrivning: Delområde 1 avser tjänsterna: plats- och anläggningsservice, arrangemangsvärd, artistvärd & runners, stagehands, arbetsledare samt scenchef för mindre scener.
Intern identifierare: Delområde 1: Stagehands och servicetjänster för arrangemang
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Monterings- och flyttjänster vid arrangemang
Beskrivning: Delområde 2 avser tjänsterna: bärhjälp, montörer, maskinförare, arbetsledare, transporttjänster med lätt lastbil samt transporttjänster med tung lastbil.
Intern identifierare: Delområde 2: Monterings- och flyttjänster vid arrangemang