285736-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Lindigö: Transport av slam
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av transport och nyttjande av slam
Referensnummer: 18/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av transport och nyttjande av slam 2019-2022
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen