285779-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och diskdesinfektorer
Referensnummer: RS 2020/207
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24455000 Desinfektionsmedel, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen