Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustning till Kvinnokliniken
Referensnummer: RD20/02700
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för successiva avrop på ultraljudsapparater för ultraljuds diagnostik inom kvinnosjukvården enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112200 Ultraljudsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen