Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm till Vårgården och Kullingshemmet
Referensnummer: 19/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni av Vårgårda kommun att komma in med anbud avseende köp av trygghetslarm till särskilt boende. Vårgårda kommun har två särskilda boende för äldre; Kullingshemmet och Vårgården. Uppdraget avser leverans av nytt trygghetslarm till båda boendena som är tryggt, säkert och användarvänligt för brukaren.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen