Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Näringslivstjänster samt marknadsföring av varumärket Västervik
Referensnummer: U-056-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79416000 Public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster för de företagsnära näringslivstjänsterna inom Västerviks kommun samt marknadsföring av varumärket Västervik.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen