285831-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – E-431 Färdigställande av DP 1, projekt Hagastaden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-431 Färdigställande av DP 1, projekt Hagastaden
BeskrivningEntreprenadarbeten för färdigställande av Hagastadens första detaljplan innefattande i huvudsak finplanerings- och fyllnadsarbeten.
Intern identifierareE2025-03789
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareE-431 Färdigställande av DP 1, projekt Hagastaden