2. Förfarande
Förfarande
Titel: Periodiska läckagekontroller av kyl-/Värmepumpanläggningar med F-gaser samt reparationer
Beskrivning: Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av tjänster inom periodiska läckagekontroller, årsrapporter samt reparation och årlig service för kylanläggningar.
Intern identifierare: 2024-041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Periodiska läckagekontroller av kyl- / och värmepumpsanläggningar
Beskrivning: Ramavtalet avser att täcka beställarens behov av tjänster inom periodiska läckagekontroller, årsrapporter samt reparation, årlig service och konvertering av köldmedia för kylanläggningar för kylanläggningar. För kylanläggningarna ska periodiska läckagekontroller utföras en till två gånger per år, utöver det ska entreprenören även efter avrop från beställaren kunna utföra reparationer. Årlig service ska ske en gång per år per anläggning.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Option
Beskrivning: Jour