Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Corenät
Referensnummer: UN-2020-0340-560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Umenets corenät består av 4 routrar som behöver bytas ut. Det kan göras med motsvarande likadana nya eller med något annat sätt att bygga corenät på. Vi vill ställa en öppen fråga till leverantörerna och att de får presentera lösningar till oss.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen