285963-2021 - ResultatSverige-Bromma: Permanenta informationsskyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal avseende Skyltar och tillhörande tjänster
Referensnummer: 20MB1454
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523200 Permanenta informationsskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av Skyltar med tillhörande tjänster. Stockholm Vatten och Avfall är en aktör med ett flertal anläggningar i Stockholmsområdet, bland annat vattenverk, reningsverk, återvinningscentraler och kontor. Ett stort antal utbyggnads- och exploateringsprojekt pågår under avtalsperioden, vilka kräver omfattande skyltning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen