Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Småskalig värmeproduktion
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42100000 Maskiner för produktion och användning av mekanisk energi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser små pannor för fjärrvärmeproduktion, i effektområde 1-10 MW. Bränslealternativ är olja/bioolja, fastbränsle (pellet/flis/briketter) gas eller el. Nyttjandet av pannorna är för mindre fjärrvärmenät, spets- och resevproduktion samt som tillfälliga produktionsenheter vi ny- och ombyggnad av fjärrvärmenät.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42160000 Panncentraler, 44621000 Element och värmepannor, 44621200 Värmepannor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen