285988-2018 - ResultatSverige-Östersund: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Föreläsare och processkonsulter Almi Kronoberg AB
Referensnummer: UH-2018-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi Företagspartner Kronoberg AB inbjuder till upphandling av ramavtal gällande konsulter inom följande områden:
1. Ledning, styrning och organisation i tillväxtföretag
2. Personlighetstester och HR-frågor
3. Ekonomisk styrning och uppföljning
4. Marknad
5. Skapa säljkraft
6. Internationell affärsjuridik
7. Hållbart Företagande
8. Digitalisering
9. Produkt och tjänsteförnyelse
Som konsult verkar man som föreläsare och/eller processkonsult
Total avropsvolym för samtliga områden beräknas upp till ca 5,6 MSEK under perioden 2018-2021
Välkommen med er ansökan!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Föreläsning processkonsult