286013-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Borlänge: Hantering av slam
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och övertagande av rötat avvattnat slam
Referensnummer: ABBE 2021/848
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal avseende hämtning, transport och övertagande av rötat avvattnat slam från reningsverket i Borlänge kommun. Det rötade avvattnade slammet ska hämtas vid anläggningen enligt överenskommen frekvens med beställaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen