28602-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Fiskefartyg, räddningsfartyg och andra specialfartyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Construction and delivery of a vessel for fishery and oceanographic research.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala.
Nuts-kodSE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Construction and delivery of a vessel for fishery and oceanographic research in accordance with the established design and specification. Where SLU so specifies, the delivery shall also include functionally installed inventory and research-equipment.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34513000 Fiskefartyg, räddningsfartyg och andra specialfartyg
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 40 019 750 EUR
exkl. moms