286052-2017 - ResultatSverige-Tumba: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal bevakning och störningsjour.
Referensnummer: 17/0048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal avseende störningsärenden i Botkyrkabyggens fastighetsbestånd och inbrottslarm Botkyrkabyggens lokaler.
Stationär bevakning samt avlarmning, upplåsning, låsning och pålarmning. Bevakningsområdet är Alby Centrum som är ett innecentrum med anslutande torg med en lastkaj och en parkeringsplats. Även rondering i 4 punkhus Alby-vägen 8-14, och gångstråket mellan centrum och Albyvägen 8-14 ingår i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen