286073-2018 - ResultatSverige-Sala: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster, årsavtal salabostäder AB
Referensnummer: 17/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenader för bostadshus. Såväl små som större uppdrag. Både inom som utomhus.
Större uppdrag sker efter FKU mellan antagna entreprenörer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Planerade underhållsarbeten samt i viss mån oplanerade arbeten vid skador på skalskydd eller i samband med brand och vattenskador.