286074-2023 - ResultatSverige-Falun: Delar och tillbehör till hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öroninsatser till hörapparat
Referensnummer: HSN2022/7854
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende tillverkning och leverans av Öroninsatser till Region Dalarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33185100 Delar och tillbehör till hörapparater, 33185000 Hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tillverkning och leverans av öroninsatser i hårt, mjukt och temperaturreglerande material till Region Dalarna enligt beskrivning i dessa upphandlingsdokument.
Kostnaden för köp av öroninsatser uppgår till ca 800 000 SEK per år. Ingen garanti kan dock lämnas om avrop av viss volym eller till vissa värden.
Takvolym 2 500 000 SEK