286079-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Forskning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal forskning och utredningar spårverksamhet
Referensnummer: SMF-2023-01372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73110000 Forskning
II.1.4.
Kort beskrivning
Forskning och utredningar inom området beteende och brukare gällande kollektivtrafik Människa, Teknik och Organisation (MTO)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79311200 Genomförande av undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen