286092-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning – Service och reparation av entreprenadmaskiner och handhållna maskiner Södra enheten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och reparation av entreprenadmaskiner och handhållna maskiner Södra enheten
BeskrivningUpphandlingen avser service och reparation av entreprenadmaskiner, elmaskiner samt handhållna maskiner bränsle/el inom Stockholms stads kyrkogårdsförvaltnings verksamhetsområde för Södra enhet och i enlighet med upphandlingsdokumenten
Intern identifierareKYF 2026/1866
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareService och reparation av entreprenadmaskiner och handhållna maskiner Södra enheten