286098-2020 - ResultatSverige-Bromölla: Soptunnor och papperskorgar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallskärl och påshållare
Referensnummer: 2020/138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp, leverans och distribution av fyrfackskärl till Bromölla kommun för införandet av fastighetsnära insamling.
Upphandlingen är uppdelad i flera delar och anbud kan lämnas per del; fyrfackskärl, övriga kärl, påshållare och omhändertagande av uttjänta kärl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39224340 Soptunnor, 44613400 Förvaringsbehållare, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen