286099-2018 - ResultatSverige-Kristanstad: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänst av läkare och sjuksköterskor
Referensnummer: 1604496
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen