Kompletterande upplysningar
Tilldelning inom respektive tjänsteområde/anbudsområde:
Tjänsteområde A: Statistiksammanställning - Miljöfordon och hållbara transporter (lätta och tunga)
Följande anbudsgivare tilldelas ramavtal inom tjänsteområde A i följande rangordning:
2. IVL Svenska Miljöinstitutet AB, org. nr. 556116-2446
Inom tjänsteområde A inkom två anbud, varav 0 anbud från ekonomiska aktörer som är små och medelstora företag. 0 anbud från annan medlemsstat eller från ett tredjeland.
Tjänsteområde B: Tekniska tjänster – Bullerkartläggningar
Följande anbudsgivare tilldelas ramavtal inom tjänsteområde B i följande rangordning:
2. Structor Akustik AB, org. nr. 556769-2446
2. Anthesis Enveco AB, org. nr. 556708-3836
2. Trivector Traffic AB, org. nr. 556555-1701
2. WSP Sverige AB, org. nr. 556057-4880
Inom tjänsteområde E inkom två anbud, varav 0 från ekonomiska aktör som är små/ medelstort företag. 0 anbud från en annan medlemsstat eller från ett tredjeland.