286262-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal service portar - 2022
Referensnummer: GNU 2022/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar service och reparation av portar m.m.
Service och reparation ska kunna avropas utifrån Beställarens behov. Leverantören ska kunna utföra service på samtliga listade objekt i de delar i portspecifikationen som finns. Leverantör skall utföra service av respektive port, så många gånger per år som det anges i portspecifikationen.
Portarna är belägna inom Borlänge kommun.