See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Finansiella tjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser Finansiella tjänster för Region Gotland med tillhörande helägda bolag, förvaltade stiftelser och samordningsförbund. Upphandlingen är uppdelad i nedanstående delar. Del 1 – Koncernkonto, betalningsförmedling, internetbank, löneförmedling, korttjänster e-faktura till privatkund samt BankID Del 2 – Kortinlösen och betalväxel Del 3 – Förbetalda kort Del 4 – Utbetalningstjänst Del 5 – Inköpskort Varje del utvärderas och tilldelas var för sig.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66100000 Bank- och investeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Koncernkonto, betalningsförmedling, internetbank, löneförmedling, korttjänster, e-faktura till privatkund samt BankID
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster, 66111000 Centralbankstjänster, 66112000 Inlåningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kortinlösen och betalväxel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Förbetalda kort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Utbetalningstjänst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Inköpskort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101544:Lot:5