Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell leasing av fordon.
Referensnummer: UH-2015-157
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till att lämna anbud avseende finansiell leasing av fordon upp till 3,5 ton för leverans till upphandlande myndighet. Exempel på fordon som leasas är personbilar, transportbilar, minibussar etc. Fordonen brukas av upphandlande myndighet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen