286320-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Hjälpmedel för äldre personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Basmadrass och madrasser för trycksårsprevention
Referensnummer: KSN-2019-03114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar basmadrasser och madrasser för trycksårsprevention.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39143112 Madrasser, 39522510 Luftmadrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen