286351-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Mark- och Anläggningsentreprenad - Västerport
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMark- och Anläggningsentreprenad - Västerport
BeskrivningEntreprenaden syftar till att skapa byggbar mark genom markhöjning, utfyllnad, nyanläggning av ledningar inom allmän plats samt byggnation av ny kaj och dagvattenpumpstation samt viss marksanering. Ytterligare information om upphandlingsföremålet framgår av upphandlingsunderlaget med tillhörande handlingar.
Intern identifierare25/66
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenÄTA-arbeten.