Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45233330 Grundläggning av gator, 45332200 VA-arbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
Leveransplats
Del av land (NUTS): Västra Götalands län (SE232)
Värde
Beräknat värde exklusive moms: 290 000 000,00 SEK