286374-2024 - Resultat
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Yrkes- och anläggningsjord
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkes- och anläggningsjord
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kommunens behov av Yrkes- och anläggningsjord i enlighet med detta underlag. Upphandlingen är uppdelad i två delområden. Delområde 1 - Yrkesodlarjord Delområde 2 - Anläggningsjord Välkomna att delta!
Intern identifierare: KS 2024/00077
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av yrkes- och anläggningsjord i enlighet med detta underlag.
Ytterligare klassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering Delområde 1 Yrkesodlarjord
Beskrivning: Utvärdering Delområde 1 Yrkesodlarjord
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering Delområde 2 Anläggningsjord
Beskrivning: Utvärdering Delområde 2 Anläggningsjord