286381-2022 - ÄndringSverige-Skövde: Hämtning av hushållssopor
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshämtning Västra entreprenadområdet
Referensnummer: AÅS2022.0012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511200 Hämtning av hushållssopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Hämtning av hushållsavfall och latrin i Essunga, Falköping, Grästorp, Götene, Skara och Vara kommuner.