Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastsäkringsutrustning
Referensnummer: FM2019-9776
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har för avsikt att träffa ett tvåårigt ramavtal med en leverantör för lastsäkringsutrustning med möjlighet till förlängning av avtalet med ytterligare två (2) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen