Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-debiteringssystem
Referensnummer: TN 2019/1553
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av ett debiteringssystem för VA med tillhörande och relaterade tjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten. Syftet med upphandlingen är att införa och underhålla ett funktionsdugligt och ändamålsenligt VA-debiteringssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen