2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kardiovaskulär bild
Beskrivning: Akademiska sjukhuset bedriver avancerad hjärt- och kärlsjukvård med högspecialiserad kompetens inom både kardiologi och kärlkirurgi. Som en del av sjukhusets kontinuerliga utveckling av den bildbaserade planeringen inför kardiovaskulära ingrepp ska en programvara upphandlas som stödjer klinikerna i preoperativ analys, visualisering, simulering och dokumentation.
Intern identifierare: UPPH2026-00043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000