2. Förfarande
Förfarande
Titel: Allmänmedicinsk beredskapsjour
Beskrivning: Region Halland inbjuder er att lämna anbud avseende Allmänmedicinsk Beredskapsjour. Syftet är att den allmänmedicinska beredskapsjouren tydligt ska medverka till att förstärka första linjens vård för att kunna bedriva mer nära vård för invånarna i Halland utanför närsjukvårdens ordinarie öppettider.
Intern identifierare: RS250219
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsupphandling i enlighet med 19 kap. i lag (2016:1145) om offentlig upphandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av Allmänmedicinsk beredskapsjour.
Intern identifierare: 1654438
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (3)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av Allmänmedicinsk beredskapsjour
Intern identifierare: 1714740
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del (2)
Intern identifierare: 1654440