286544-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter till Karlstads El- och Stadsnät AB
Referensnummer: 235-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska konsulter till Karlstads El- och Stadsnät AB
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 Elkraft Projektledare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 1 Elkraft Teknisk specialist.
Del nr: 2
Område 1. Elkraft Nätberäkning.
Del nr: 3
Område 1 Elkraft Projektör/beredare lokalnät
Del nr: 4
Område 1 Elkaft Konstruktör (primär/sekundär konstruktion)
Del nr: 5
Område 2 Telecom Projektledning
Del nr: 6
Område 2 Telecom Teknisk specialist
Del nr: 7
Område 2 Telecom Projektering/beredning
Del nr: 8
Område 3 Mark och Bygg Geo-tekniker/ingenjör
Del nr: 9
Område 3 Mark och Bygg Kontrollansvarig (KA)
Del nr: 10
Område 4 Övriga tjänster: Upphandling/entreprenadjuridik
Del nr: 11
Område 4 Övriga tjänster: Avtalsrätt
Del nr: 12
Område 4 Övriga tjänster: Inmätning
Del nr: 13
Område 4 Entreprenadbesiktning AB/ABT
Del nr: 14